مازيار فلاحي

وبلاگ رسمی مازیار فلاحی

پست اختصاصی آلبوم قلب یخی

سید امیررضا شجاعی، مدیر پروژه، با اعلام اینکه اولین آلبوم مستقل مازیار فلاحی سه شنبه در شهرستان‌ها و چهارشنبه در تهران و استان البرز پخش می‌شود، افزود: «مازیار فلاحی پیش از این آلبوم تا کنون بالغ بر ۴۰ ترک ساخته است و در دسترس علاقمندان قرار داده است، بنابراین حال این انتظار وجود دارد که علاقمندان این آلبوم را خریداری کنندو از اینترنت دانلود نکنند یا کپی‌های غیرقانونی آن را تهیه نکنند»

مازیار فلاحی، خواننده این آلبوم، در آغاز جامعه مطبوعاتی به خاطر کوتاهی که‌گاه به خاطر مشغله در پاسخگویی به آنان انجام داده است، عذر خواهی کرد و سپس توضیحاتی در مورد آلبوم خود بدین گونه بیان داشت: «تهیه کننده این کار تصویر دنیای هنر است که مدیریت این مجموعه جواد معماری بر عهده دارد که برای این آلبوم زحمت کشیده است. مدیریت پروژه سید امیررضا شجاعی بر عهده دارد و مدیریت برنامه‌های آلبوم و کنسرت‌ها در ادامه کار، برعهده برادرم خشایار فلاحی است.»

شجاعی، در رابطه با تعداد ترانه‌های کارشده در این آلبوم توضیح داد: «مجموع ترانه‌های آلبوم ۱۳ تا هست که ۵ ترانه آن مربوط به سریال قلب یخی و ۸ ترانه جدید نیز در این آلبوم وجود دارد. یک ترانه در این آلبوم در دو ورژن متفاوت تنظیم شده است.»

فلاحی در پاسخ به این سوال که آیا این تعداد ترانه برای سریال قلب یخی لازم بود چرا که کارن همایون فر بار‌ها مخالفت خودش را با این تعداد آهنگ در مصاحبه‌های مطبوعاتی خود اعلام کرده است، اذعان داشت: «من برای سریال قلب یخی ۵ ترانه ساختم، ۳ تا ترانه بلند و دو ترانه کوتاه. که یک ترانه بلند در قسمت دوم به کار رفت. ترانه‌های کوتا برای قسمت‌ها کار شدند و ترانه‌های بلند برای تیتراژ مجموعه در نظر گرفته شد.»

وی ادامه داد: «نمی‌دونم علت اینکه اسم من به عنوان آهنگساز دراین مجموعه نیامده است علتش چیست. در صورتی که آهنگسازی تمام ترانه‌های این مجموعه را از شعرش، آهنگسازی، تنظیمات و ساخت موسیقی من انجام داده‌ام. کیفیت سریال، ستاره‌هایی که در این سریال بازی می‌کنند و نوع بازی و همین طوری بازتابی که تا الان بوده است به نظرم نشان می‌دهدکه این سریال می‌توانست این همه ترانه داشته باشد و من خودم این احساس را ندارم که ترانه‌ها زیاد بودند.»

مدیر این پروژه با این توضیح که مازیار فلاحی بعد از ایرج دومین خواننده موسیقی‌های فیلم است، گفت: «یکی ازویژگی‌های کار مازیار فلاحی این است که ترانه‌ای که برای فیلم‌ها کار می‌کند بعضا باعث می‌شود خود فیلم دیده شود. خیلی از دوستان من سر این موضوع با من توافق نظر دارند و معتقدند موسیقی این فیلم‌ها خیلی زود‌تر از خود فیلم به دستشان رسیده است.»

فلاحی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران حاضر که «چرا پیش از این آلبومی منتشر نکرده‌اید» اظهار داشت: «من از اول هم به ساخت موسیقی فیلم علاقه داشتم و به دنبال فرصتی برای ورود به این عرصه بودم که از فیلم مجنون لیلی این امر می‌سر شد. آخرین موسیقی فیلمی که کار کرده‌ام فیلم پروانه‌ای ساخته قاسم جعفری است که اکران آن احتمالا عید فطر خواهد بود. آغاز به کار من نیز با همین کارگردان بود.»

وی در ادامه بیان داشت: «من هیچ وقت اصراری به داشتن آلبوم نداشتم گرچه به این کار علاقه داشتم. من در جشنواره موسیقی امسال نیزشرکت کردم و منتخب جشنواره در بخش پاپ شدم.، که معمولا نماینده‌ای ندارد. من دوره کارگردانی فیلم گذرانده‌ام. با این فضا آشنایی کامل دارم»

فلاحی همچنین متذکر شد: «همکاری بین من و کارگردان معمولا صورت می‌گیرد، و من حتما فیلم را می‌بینم و کار می‌کنم. قطعا فیلمی که ندانم چی هست را کار نمی‌کنم.»

شجاعی در توضیح اسم گذاری این آلبوم به اسم مجموعه قلب یخی، بیان داشت: «اسم گذاری این آلبوم یکی از مشکلات ما بود به خاطر اینکه بیشترین ترانه‌های این آلبوم مربوط به مجموعه قلب یخی بود. اما بعد از متوقف شدن ساخت این مجموعه بار‌ها جلوی ما را مردم گرفته‌اند که چرا دیگر این سریال تولید نمی‌شود و من فکر می‌کنم حتی به ضرر ما هست به این دلیل که اگر اسم آلبوم قلب یخی نبود ما راحت‌تر می‌توانستیم این خبر را بازتاب دهیم که در این آلبوم ۸ ترانه جدید کار شده است.»

خواننده آلبوم قلب یخی در رابطه با این موضوع که همیشه ترانه‌های عاشقانه می‌خوانده است اما در این آلبوم جدید چند ترانه ریتمیک و شاد و تند نیز دارد توضیح داد: «فضای کار من هیچ تغییری نکرده است. نه در شکل نه در ملودی. اما علت اصلی اینکه در این آلبوم آهنگ‌های متفاوتی نیز کار شده اینکه موسیقی فیلم دیگر نیست و من دوست دارم آهنگ هام به آرامش بخش باشند. این تجربه را از کنسرت‌های قبلی‌ام به دست آوردم که احساس می‌کردم مخاطب فقط به فضای عاشقانه نیاز ندارد. البته همچنان ترانه‌های من قصه گوست.»

مازیار فلاحی در رابطه با ادامه فعالیتش با گروه ریزار توضیح داد: «مسلما کارهای مستقل خودم در اولویت قرار دارند. اما من همچنان با گروه ریزار همکاری می‌کنم»

شجاعی در پایان این نشست تاکید نمود: «امیدواریم مردم نسخه اورجینال این کار را خریداری کنند.»

فلاحی نیز در پایان سخنان خود گفت: «حتی اگر مخاطبان در لحظه‌ای نیاز خاصی برای شنیدن یک ترانه دارند و دسترسی به جایی برای خریداری ندارند می‌توانند دانلود کنند اما بعد از ان حتما نسخه اورجینال ان را برای حمایت خریداری کنند. وی همچنین تاکید کرد من در انتخاب ترانه‌ها به این موضوع فکر نمی‌کنم که چه چیزی می‌فروشد، بیشتر دنبال این هستم که آهنگ هام شنیده شوند و لحظات آرامش بخشی را به مخاطبم بدهم.»

این نکته قابل ذکر است که ۲۱ تیر امسال در کیش کنسرت مازیار فلاحی برگزار می‌شود.

مازیار فلاحی همچنین در پایان از محسن هردان، محمدرضا علیمردانی، امیر توسلی، پیمان عباسی و از دکتر کامران مجرد به خاطر کمک‌ها و تلاش‌هایشان تشکر کرد.

 

 • با تشکر از سایت موسیقی ما


  متن ترانه های آلبوم قلب یخی

  دیگه د یره دارم میرم برام جایی تو دنیا نیست به غیر از اشک تنهایی  تو چشمم چیزی پیدا نیست باید باور کنم بی تو شبیه مرگ تقدیرم

  سکوت من پر از بغضه دیگه دیره دارم میرم .... خداحافظ

  ۱۰-۳۰

  کاشکی چشمامو میبستم کاشکی عاشقت نبودم اما هستم

  کاش ندونی بیقرارم کاش اصلا دوست نداشتم اما دارم

  کاش ندونی که دلم واسه چشات پر میزنه کاش ندونی که میاد هر روز بهت سر میزنه کاشکی بارون غمت منو میبرد

  کاش ندونی  که نگاهم خیره مونده به نگاهت کاش ندونی که همیشه موندگارم چشم به راهت کاشکی احساسمو عشقت دیگه میمرد

  کاش گلاتو میسوزوندم کاش میرفتم نمیموندم اما موندم کاش یکم بارون بگیره کاش فراموشت کنم من اما دیره

  کاش ندونی که دلم واسه چشات پر میزنه کاش ندونی که میاد هر روز بهت سر میزنه کاشکی بارون غمت منو میبرد

  کاش ندونی  که نگاهم خیره مونده به نگاهت کاش ندونی که همیشه موندگارم چشم به راهت کاشکی احساسمو عشقت دیگه میمرد

  عادت عاشقی

  تازه عادت کرده بودم که تو تنهایی بونم ولی وقتی تورو دیدم دیگه

  گفتم نمیتونم تازه عادت کرده بودم که باشم تنهای تنها تا که دیدمت دلم گفت تویی اون عشق تو رویا تازه عادت کرده بودم تازه عادت کرده بودم

  دله تنها

  تو یه  لحظه تو چشای من نگاه کن با صدای من در قلبتو وا کن

  کمی آرامشو حس کن تو ترانم واسه تو یه دنیا حس عاشقانم

  دلتو به این صدای خسته بسپار تو منو داری عزیزم منو این بار من میخونم تا تو آرامش بگیری تو با من به سمت تنهایی نمیری

  دل تنهاتو به دست گله نسپار تو منو داری عزیزم منو این بار دوست دارم حس کنی تو ترانه هامی تنها نیستی تو مثه نفس باهامی

  قلبتو رها بکن تو این ترانه فقطظ آرامشو حس کن عاشقانه دوست دارم از این صدا عشقو بگیری حس کنی رو بال ابرا داری میری

  بگو آراموی بگو غمی نداری تو منو داری عزیزم منو داری من میخونم تا تو آرامش بگیری تو با من به سمت تنهایی نمیری...

  دله تنهاتو به دست گله نسپار تو منو داری عزیزم منو این بار دوست دارم حس کنی تو ترانه هامی تنها نیستی تو مثه نفس باهامی

   

  گریه

  سر رو شونه هات میذارم تا که گریمو نبینی نمیخواستم که برنجی نمیخواستم که ببینی گریه های بی صدامو اشکای بی انتهامو دونه دونه پس میگیرم با تو من نفس میگیرم

  بانوی خیال

  شبا مستم ز بوی تو خیالم کن ز روی تو

  خرامون از خیال خود گذر کردم  ز کوی تو بازم بارون زده نم نم دارم عاشق میشم کم کم بذار دستاتو تو دستام عزیز هر دم عزیزم هر دم

  گناه من تویی جادو نگاه من تویی هر سو مرو از خواب من بانو تویی صیاد منم آهو

  شب تنهایی زارو کسی هرگز نبود یارو خراب یاد تو بودم  تو بردی از نگات ماهو بازم بارون زده نم نم دارم عاشق میشم کم کم بذار دستاتو تو دستام عزیز هر دم عزیزم هر دم

  قلب یخی

  زیر بارون نفساتو دوست دارم عطر خوبه تورو بارون میگیره

  با تو زندگیم چه رویایی میشه

  باتو این قلب یخی جون میگیره

  دوست دارم تموم لحظه هامو با تو باشم دوست دارم که دست گرمتو بگیرم دوست دارم تموم خاطراتم با تو باشه

  دوست دارم تو انتظار تلخ تو بمیرم

  دوست دارم فقط چشاتو وا کنی تا ببینی که چقدر دوست دارم همه خوبیاتو باور میکنم نمیتونم بی تو طاقت بیارم

  زیر بارون نفساتو دوست دارم بوی خوب تورو بارون میگیره با تو زندگیم چه رویایی میشه با تو این قلب یخی جون میگیره

  دوست دارم تموم لحظه هامو با تو باشم دوست دارم که دست گرمتو بگیرم دوست دارم تموم خاطراتم با تو باشه

  دوست دارم تو انتظار تلخ تو بمیرم

  عمق احساس

  یواش گفتم دوست دارم واسه اینه که نشنیدی بلد نیستم که بد باشم نگو اینو نفهمیدی

  بذار باشم کنار تو کنار عطر این احساس بذار حبس ابد باشم تو عشقی که برام رویاست بذار با گریه این بارم بگم خیلی دوست

  دارم اگه بازم پشیمونی به روت اصلا نمیارم

  دلم میگیره هر روزی که میبنیم تو دلگیری دارم میمیرم از وقتی سراغم رو نمیگیری نگام رو از تو دزدیم با این چشمای غم بارم

  نمیخواستم بدونی که چقدر چشماتو دوست دارم وی با گریه این بارم میگم خیلی دوست دارم اگه بازم پشیمونی به روت اصلا نمیارم


  + نوشته شده در  شنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 17:30  توسط مدیران  |